KAM Rolland Raggos 2020

Historicky prvý ročník KAM Grand Slamu sa uskutočnil dňa 3.10.2020 na antuke na Zlatých Pieskoch. O 8mej ráno sa začali na parkovisku zbiehať vozidla značky BMW, jedine Danka prišla nepochopiteľne na Hyundai, a mohlo sa začať. Žreb zo šiltovky bol neúprosný a Lenke do skupiny nadelil Peťa, Duška a Čuča. Hneď v otváracom dueli sme videli krásny celodverový tenis Lenky a obrat z 2:5 na konečných 7:5 pre Peťa.

Čučo pred zrakmi fanúšikov zažil síce jeden gem slávy, no Lenke napokon podľahol 3:6 a Duško Lenku síce dotlačil až do tie-breaku, no tam mu už evidentne prestal pôsobiť gin s tonikom a posledné loptičky už nevládal dohrať do víťazného konca. A keďže Peťo sa postupne rozohral a v ostatných zápasoch jednoznačne dominoval, išiel do play-off z prvého miesta.

V skupine B si Janka hneď v úvode prima zapinkala s Trnkym, no bol to boj herne nerovný a Trnky odchádzal s úsmevom na tvári po pomerne ľahkom víťazstve 6:2.

Výrazne menej sa už usmieval Ragi (familiárne označovaný za “maďarského lyžiara v tenise”), ktorý mal síce peknú vystroj, ale to na víťazstvo zďaleka nestačilo a po ľahkej prehre s Alexom (2:6) nasledovala aj ďalšia potupa od Janky (3:6) a s nervóznou a roztrasenou rukou sa išiel radšej prezliecť.

Ani nove tričko mu však neprinieslo veľa šťastia a poľahky podľahol napokon aj Trnkymu (2:6), ktorý naopak bez zaváhania postúpil z prvého miesta (aj keď s Alexom mal na mále).

Krásny výkon v tejto skupine podala Janka, ktorá napokon po urputnom boji porazila aj Alexa a išla ďalej z druhého miesta.

V skupine C sa zmiešala ženská tenisová elegancia Katky a Danky a veľké tenisové umenie Čerňa a Stenlyho.

Tieto dvojice sa aj stretli v úvodných zápasoch a zatiaľ čo Danka ťahala s Katkou za dlhší koniec (6:3), tak Čerňa zaskočil tenisový kumšt Stenlyho a podľahol mu 3:6. V ďalších zápasoch chlapi už nezaváhali a tak išiel z prvého miesta ďalej Stenly.

Do play-off sa tak krásne zamiešali karty a vznikli veľmi zaujímavé dvojice, ktoré však v štvrťfinále skončili až prekvapujúco veľmi jednoznačnými výsledkami – Čerňo jednoznačne vyhral nad Lenkou 6:0, keďže jej údery neboli dostatočne dlhé, Peťo nad Jankou 6:2, keďže jej údery neboli dostatočne mužské, Stenly nad Alexom 6:1, keďže jeho energetická úroveň nebola dostatočne vysoká a Trnky nad Duškom 6:1, keďže jeho nápoje neboli dostatočne nealkoholické.

Medzitým sa v bažinách rozohral Ragi, ktorý konečne našiel svoju parketu a žensky tenis sa mu vskutku veľmi zapáčil – najprv si super zahral s Katkou (6:2), potom popreháňal po kurte Danku (6:1) a stal sa tak víťazom bažín a v exhibičnom zápase si napokon dokázal poradiť aj s húževnatou Lenkou (7:6) s epickým koncom v nekonečnom tie-breaku 15:13.

A tak sa išlo do semifinále – najprv sa stretol v “odvetnom” zápase Čerňo so Stenlym, ktorý viedol síce už 5:2 a za stavu 5:4 mal dokonca 3 matchbally, no tam niekde mu zrazu začali dochádzať sily a Čerňo naopak vytiahol par krásnych energetických a dokonale umiestnených úderov a preklopil tak misky váh na svoju stranu a napokon dokázal Stenlyho predsa len poraziť 7:5.

V druhom zápase to bolo o dačo jednoznačnejšie a Peťo pretlačil Trnkyho 6:2.

V boji o 3.miesto sme videli obrovsky boj Stenlyho s vlastnou kondíciou a keďže bol proti nemu ešte aj Trnky, tak ho napokon prehral a Trnky sa mohol tešiť z krásneho úspechu 7:6 a zisku tretieho miesta.

V dlho-očakávanom finále sa napokon stretli Čerňo a Peťo, no ten bohužiaľ kvôli mozoľom na ruke musel predčasne pripustiť víťazstvo Čerňa, ktorý tak zaslúžene zdvihol historicky prvý Roland Raggos pohár nad hlavu.

Suma sumárum úžasný turnaj, perfektná skupinka ľudí, skvelá atmosféra, vysoká tenisová úroveň a veľký počet krásnych zápasov až do úplného vyčerpania! Turnaj Roland Raggos 2020 naznačil, že KAM grand slamové turnaje nebudú vôbec jednoduché a vyhrá len ten, kto príde na turnaj nielen s kvalitnou hrou ale aj s dostatočnou kondičkou!

Výsledky zo skupín a “pavúka”