KAM Rolland Raggos 2024

Ani historicky piaty ročník turnaja Roland Raggos roku 2024 nebol sklamaním, ale bolo to práve naopak. Troma slovami by sa dal turnaj opísať ako Vynikajúci Tenosvý Zážitok, a to aj napriek prvotnému skepticizmu prameniaceho zo zjavného nedostatku hráčov ako aj Ragiho fantazmagorického pokusu hraním plných dvojsetových zápasov roztiahnuť turnaj do dvoch dní. Napokon však všetko dopadlo ako malo – hráčov a hráčiek prišlo dostatok a keďže hrali ako diví až dovtedy, kým to celé v sobotu dňa 8.6.2024 na kurtoch Medo Klub nedohrali do konca, tak sa žiadny druhý deň ani nekonal.

Zaujímavosťou turnaja bolo, že ani jeden z historických držiteľov putovného titulu Roland Raggos sa na turnaji tentokrát neobjavil a tak bolo od začiatku jasné, že si ho dnes ponesie domov opäť niekto nový. Ďalším oživením boli tri nové tenisové tváre a to mladá puška Puški, kondične výborne vypadajúci Luki a neznáme dievča menom Romi, o ktorej nám už deň pred turnajom Medo avizoval, že príde „baba, ktorá nás všetkých vypráši“ a veru že nás Medo neklamal.

Hneď v otváracom zápase turnaja dostal tú česť Marek, aby po krásne bojovnom výkone dostal od Romi 1:6 a 2:6, zatiaľ čo na kurte 2 si v horúčave vybojoval vstupenku do hlavného turnaja nad Dankou Luki a na kurte 3 síce Milka dovolila Medovi v druhom sete povstat z popola, no v zápätí ho v tie-breaku svojim nekompromisným forehandom rozstrielala a poslala do útechy. Potom už na centrálny kurt nastúpil profesorsky hrajúci Rasťo proti zjavne dobre búchajúcemu Tommymu a aj napriek slušne vypadajúcemu začiatku 3:0 napokon Rasťo dostal nielen tichého kanára, ale aj lekciu účinnosti v druhom sete a tak do hlavného turnaja išiel ďalej energeticky vypadajúci Tommy. To už na druhom kurte rozstrielal mladého Puškiho ostrielaný delostrelec Čerňo a na kurte treťom mechanicky rozobral Alexa na súčiastky systematicky hrajúci René.

Po tradičnom Majovom guľášiku okolo pol tretej poobede sa začali 1/4-finálové boje a tak konečne prišlo už aj na nasadenú dvojku Miša, ktorý medzitým s Medom už čo-to popil a keďže schytal nažhaveného triezveho Reného, tak Mišo logicky nemal vela šancí na úspech. Zároveň sa na prvý kurt už natlačili tenisovo nadržané dievčatá Milka a Romi, ktoré si to medzi sebou parádne rozdali no na razantne a s rizikom hrajúcu Milku bola istá ruka Romi priveľkým sústom. To si už na ďaľšom kurte medzi sebou začali merať sily Luki s Čerňom a aj napriek Lukiho vzpieračskému opasku ho napokon Čerňo predsa len dokázal tenisovo zlomit a tým všetkým ukázal, že aj napriek pokročilejšiemu veku sa dá stále hrať parádny tenis. A napokon okolo štvrt na tri poobede sa predsa len dostala na kurt aj historicky najslabšia nasadená turnajová jednotka Ragi a s Tommym si dali poriadny rollecoster – najskôr v prvom sete Ragi pokazil čo sa dalo, tak si zapálil a v druhom sete sa tak karta otočila a zrazu nevedel trafiť loptičku Tommy, aby sa v záverečnom tie-breaku najskôr dostal do vedenia 5:0 Tommy, no potom to Ragi 10 krát z 13tich daľších loptičiek zázračne trafil a bolo hotovo.

V semifinále to potom kvôli veľkému teplu a ešte väčšej chuti na pivo Čerňo takticky zabalil, aby spolu s Reném svojimi sarkastickými poznámkami mohli vyprovokovať Ragiho nech nie je srab a zahrá aj svoj druhý zápas v tomto dni (keď si to už tak vymyslel) a tak neostávalo Ragimu nič iné ako nastúpiť proti stále sviežo vypadajúcej Romi. Snažil sa Ragi veru ako sa dalo, aplikoval všetky možné deštrukčné údery, ktoré sa za svoju krátku tenisovú kariéru naučil, skrátenia, prehody, aj na sieť prechody, a aj nečakané zmeny tempa, no na neskutočne kvalitnú hru Romi z každej pozície to nestačilo a tá ho napokon aj vďaka zvýšenému počtu Ragiho dvoj-chýb v závere zápasu poľahky ustrielala a vypinkala 6:2 a 6:3.

A tak sa išlo do dlho-očakávaného finále medzi Romi a tenisovým guru Reném. Konečne finále ako sa patrí, tribúna v bufete za plotom bola vypredaná, diváci šaleli a fandili kvalitnému tenisu na obidvoch stranách. No napokon aj napriek porovnateľne silným a presným úderom rozhodol faktor lepšieho pohybu Romi na kurte ako aj jej precízne a nápadité zakončenia, na ktoré René jednoducho nemal nárok, a tak po výsledku 6:1 a 6:3 za slávnostne hrajúcej muziky z Medovho repráka zdvihla nad hlavu trofej po prvý krát v histórii KAM turnajov žena – prvá antuková kráľovná – mladá bojovná a energeticky hrajúca Romi Čili, ktorá nám všetkým týmto posunula tenisovú latku opäť o čosi vyššie na novú, veľmi zaujímavú, no nie nedosiahnuteľnú úroveň…a aj preto sa už všetci nevieme dočkať ďalšieho turnaja😉