KAM Austragian Open 2024

3. ročník Austragian Open s putovným pohárom sa tento rok konal na „tvrdej zvetranej gume“ v hale TK Interu a opäť sa potvrdilo nepísané pravidlo KAMTP turnajov, že každý ročník by mal vyhrať niekto iný – a tak sa aj stalo.

Milým prekvapením medzi účastníkmi bol po ročnej odmlke opäť Tommy a najväčším trhákom turnaja bol návrat Stenlyho na šnúru po jeden a pol ročnej pauze od závodného tenisu kvôli zraneniu. Naopak nepríjemným prekvapením bola opätovná neúčasť bývalej zanietenej tenistky Lenky, ktorá tento krát dala prednosť lyžovaniu, ale to tu nebudeme radšej rozvádzať😊

V krásne namaľovanom pavúku, presne podľa pravidiel SZT (ktoré Zvonki na začiatku turnaja Ragimu slávnostne daroval) sa turnaj otvoril práve zápasom Stenlyho so svojim celoživotným parťákom Duškom, kde Stenly ukázal, že si jeho telo túto hru ešte stále pamätá a návrat na kurty oslávil víťazstvom. Následne sa na druhom kurte cez uvoľnene hrajúceho Alexa tvrdými a nekompromisnými plochými forehandami prestrielala Milka a v treťom zápase prvého kola sme videli elegantné tenisové vystúpenie tenisového gentlemana Rasťa s ambiciózne a bojovne hrajúcim Mišom, ktorý napokon vo veľmi tenisovo peknom a vyrovnanom zápase predsa len potiahol za dlhší koniec a neúnavným behaním po kurte si zaslúžene vydrel postup do stvrťfinále.

Boje o semifinále išli prakticky podľa papierových predpokladov. Najskôr nasadená jednotka Mirec dominoval v boji s veľmi slušne hrajúcim Tommym, ktorý sa napriek sympatickému výkonu nedokázal pretlačiť cez neomylnú ruku Mirca. Ďalej v boji svetovej trojky Zvonkiho s navrátilcom Stenlym bolo úplne evidentné, kto z nich to hráva posledné dva roky pravidelne a kto drží raketu po dlhej dobe, aj keď všetci veríme, že títo dvaja velikáni ešte zvedú viacero napínavých a tesných zápasov v budúcnosti. Potom sa proti sebe postavili Ragi a vznikajúco hrajúca Milka, no napriek tomu, že prakticky všetky lopty zakončovala Milka krížnym forehandom tak prudko, že si Ragi ani neškrtol, tak nejakým zázrakom a úplne nepochopiteľne predsa len viac bodov nahral Ragi. A snáď jediným nepapierovým výsledkom skončil len súboj nabudeného Miša s Čerňom, ktorý síce vyhral prvý set, no potom akoby prestal vládať dobiehať Mišove „vybehance“ a tak sa v ďalšom infarktovom závere opäť dalej prešmykol mišiak Mišo.

Semifinálový zápas Mirca so Zvonkim bol odvetou ich historicky prvého nedávneho stretnutia na Finals a zapíše sa do dejín ako zápas, v ktorom rozhodli nervy. Zatiaľ čo na jednej strane Mirec ich mal pevné a vytrvalo búchal do lopty a vracal aj to čo sa nedalo, tak po viacerých sporných loptičkách na strane druhej tie Zvonkiho trošku praskli a možno aj to spôsobilo, že v rozhodujúcom tie-breaku to Zvonki proste neuhral. A kým sa na túto spoza sieťky z druhého kurtu pozeral hrajúci Ragi, tak sa ani nenazdal a od Miša dostal v prvom sete kanára. No treba úprimne povedať, že rozhodujúcim faktorom napokon bolo, že Ragimu totálne odišiel tajming forehandu a po nespočetnom množstve ustrelených forehandov, raz do autu, raz do sita, bola jeho prehra v rozhodujúcom tie-breaku ešte veľmi pekným výsledkom.

No a tam sa napínavé súboje skončili, lebo potom sa hralo už len finále, v ktorom Mirec vo všetkých herných činnostiach prakticky prevalcoval už z posledného mlejúceho Miša a po asi 20 minútach neustále sa opakujúceho obrázka, kde Mišo udrel 3-4 dobré no 4. alebo 5. úder proste nevydržal a pokazil, si svoje meno na pohár AO prvý krát naozaj zaslúžene tento rok prilepí Mirec.

Všetkým účastníkom a fanúšikom turnaja ďakujem a pevne verím, že do roka a do dňa všetci dotrénujú a seriózne tak zabojujú o svoju menovku na pohári…nie je predsa možné, aby všetky putujúce poháre (5) boli momentálne len rukách dvoch hráčov! (Mirec 3 a Zvonki 2).