KAM Roland Raggos 2021

Trošku skôr ako po roku sa nám do tenisového programu dostal aj náš antukový tenisový  turnaj. Dňa 31.07.2021 sme sa stretli na už známych dvorcoch Leon Sport Clubu na Zlatých pieskoch. Turnaj to bol mimoriadne prestížny, keďže úspech v ňom neznamenal len body do KAM Tour ale aj do KAM Športovca roka. Zmerať si fyzické sily a tenisový um bolo pripravených 11 nádejných tenistov. Súperenie sa na začiatku odohrávalo v 3 základných skupinách. V skupine A sa podarilo ukoristiť prvenstvo nasadenej jednotke Trnkymu. Druhé miesto vybojoval nováčik Medo, ktorému sa podarilo za sebou nechať obojručného Mirca a tenisového elegána Čuča. Nasadená dvojka turnaja Stanley si taktiež obhájil svoje rebríčkové postavenie v skupine B. Za ním skončil neustále sa zlepšujúci Ragi a po víťazstvách hladný Ivan. Skrášlenie turnaja Lenka dominovala v skupine C a za sebou nechala výborne hrajúceho Alexa a sympatických nováčikov Tomáša a Mira.

Hráči, ktorí skončili na 3. a 4. miestach v základných skupinách, ktorí mali čas a našli v sebe dosť fyzických a psychických síl, ďalej bojovali medzi sebou o koncové poradie. Z týchto bojov vzišiel víťazne Mirec, ktorý neprekvapil tipujúcich a potvrdil očakávania tenisových expertov. Na tomto mieste nám nedá nespomenúť veľmi dôležitý zápas Ivana proti Čučovi, ktorý mal priniesť jednému z borcov prvú historickú výhru v KAM Tour. A veruže aj priniesol – Maestro Ivan sa tešil zo svojho triumfu, ktorý mu hádam priniesol aj viac radosti ako celkové víťazstvo budúcemu antukovému kráľovi.

O postup do finálovej skupiny si to rozdali Trnky s Ragim, Stanley s Alexom a Lenka s Medom. Papierovým favoritom Trnkymu a Stanleymu sa nakoniec podarilo udolať svojich súperov a netrpezlivo tak čakali na svojho tretieho vyzývateľa. V nervydrásajúcom treťom zápase sa rozhodovalo až v skrátenej hre, ktorá priniesla viac radosti Medovi. Lenku to však v žiadnom prípade nezlomilo a v boji o 4. miesto si napravila chuť víťazstvom nad Ragim, ktorý zas výbornou hrou v predchádzajúcom zápase odsunul Alexa na 6. miesto. Vo finálovej skupine proti sebe nastúpili dvaja starí známi (snáď len dočasne) chromí Rožňavčania a KAM Tour nováčik Medo. Stanleymu sa kvalitnou hrou a výborným nasadením (možno trošku pomohli aj požičané trenky :D) podarilo zdolať oboch súperov a zaslúžene získať titul šampióna KAM Roland Garros pre rok 2021. Okrem krásneho pohára si z turnaja odnáša aj veľmi dôležitých 2000 KAM Tour bodov a 10 bodov do KAM Športovca roka. Medovi, po skúsenosti zo zápasu s Lenkou, tie-break očividne zachutil. Výrazne zlepšil svoj výkon zo skupinovej fázy a do tie-breaku si tentokrát priviedol aj Trnkyho. Ten však bol v závere tým šťastnejším a bral pomyselné striebro.

Všetkým zúčastnením veľmi pekne ďakujeme za predvedené výkony a športové správanie. Pevne veríme, že aj dočasne zranení a dočasne zaneprázdnení kamaráti sa nám vrátia do kolotoča KAM Tour a všetci sa vidíme v septembri na KAM US Open.