KAM Rolland Raggos 2022

Antukový vrchol tohtoročnej KAM tenisovej sezóny sa niesol v znamení napätia do poslednej chvíle, či kvôli počasiu vôbec bude a stalo sa vôbec po prvý krát v histórií, že sa turnaj musel posúvať z pôvodného termínu, no našťastie len o deň a to vďaka nadľudskému výkonu Meda a Maja, ktorí dokázali kvôli nám v sobotu večer prehádzať 400 kilo antuky, za čo im patrí obrovská vďaka a obdiv.

Obdivuhodné je aj to, že napriek zmene termínu na poslednú chvíľu, prišli na turnaj prakticky všetci najlepší tenisti z rebríčka (snáď len okrem Trnkyho, ktorý síce z ďalekého východu do Bratislavy prišiel, no zľakol sa počasia a tak hneď aj odišiel) a ako bonbónik na torte prišiel na doporučenie Lenky dokonca aj nový tenisový objav Zvonki, pred ktorým nás Lenka dopredu otvorene varovala že je dobrý, a veru tak aj bolo.

Keďže v nedelu už nebolo čas na skupiny, išlo sa rovno do play-off a hneď v otváracom zápase proti sebe nastúpili rehabilitujúci Pedro a Zvonki a všetkým divákom takmer vypadávali oči z jamiek z vysokej úrovne tenisu, ktorý videli. V infarktovom závare v tie-breaku mal napokon v posledných štyroch loptičkách viac šťastia Zvonki a Pedro bol snáď aj trochu rád, že nemusel s boľavým chrbtom ísť do ďalších ťažkých bojov. V ďalšom zápase sa stretli absolútne kľudný Medo (ktorý absolútne pokojným hlasom tvrdil o sebe, že to rok nehral) s Mišom, ktorého ku koncu veľmi vyrovnaného zápasu predsa len prepadla nervozita a vulgárne nadávajúc z turnaja vypadol. Potom sme videli Alexa, ktorý proti Lenke vytiahol svoje najkrajšie údery, no trvalo to len prvý gem a potom sa už Lenka dostala do svojej hernej pohody a s úsmevom na tvári (treba povedať, že aj vďaka diskusie s Čerňom) Alexa upinkala. Tiež sme videli aj samotného Čerňa, ktorý snáď ešte nestihol ani vytriezvieť z pivečka, borovičky a pár cigošiek, ktoré si hneď po príchode na kurty nadelil, no napriek tomu sa pohodovo rozohral s novým hráčom Vladom, ktorému dovolil mu len jeden gem. V neposlednom rade sa rozohral aj Mirec s Čučom, ktorý si opäť bohužial nespomenul na to, ako to kedysi za mladých čias vedel dobre podávať a tak bolo asi po 15-tich dvojchybách raz-dva po zápase. No a v rade poslednom sme boli opäť svedkom partnerskej krízy medzi Dankou a Reném, po ktorej už aj Ragi definitívne pochopil, že títo dvaja hráči by sa v súbojoch proti sebe už viac naozaj nemali stretávať 😊

V štvrť-finále sa potom konečne predstavila aktuálna jednotka Stenly, ktorý tentokrát už len neostal u prázdnych rečiach o tom, ako ho všetko bolí, ale posunul svoju taktiku na ďalšiu úroveň a dal si rovno nalepiť proti bolesti náplasť na zadok, a ktorému aj napriek tomu síce Lenka kládla veľmi sympatický odpor, no Stenly ju napokon tenisovo predsa len pretlačil (aj keď tam ešte bola trochu podozrivá Stenliho prestávka na záchode, ale to sa už história nebude pýtať…). Tiež sa predstavila aktuálna dvojka Ragi, ktorý však s Medom urobil absolútne rovnaké chyby ako Mišo pred ním, a po tie-breakovom maratóne napokon, po asi jeden a pol hodinách hry, záver Ragi už psychicky nevydržal a neustále usmievajúcemu sa Medovi, s ľahučkými rukami, bohapusto podľahol. To sa už na vedľajšom kurte strhla bitka medzi skalopevným búchačom Čerňom a obojručným maratóncom Mircom, a aj keď to z diaľky podchvíľou vyapadalo ako vyrovnaný súboj, tak pri bližšom pohľade na výsledok to bolo napokon úplne jednoznačné a Mircova taktika boja dnes na antuke bohužiaľ neslávila úspech. No a niekde medzičasom sa stihol ešte odohrať aj šláger turnaja medzi Zvonkim a Reném, z ktorého si však logicky spisovateľ Ragi nič vizuálne nepamätá, keďže akurát bojoval s Medom, a tak sa zachovajú v pamäti len hlasité výkriky Reného typu „Čo to robím??“ alebo „Ako to stojím??“, z ktorých muselo byť všetkým ľuďom na Zlatých Pieskoch hneď jasné, že dnes to René asi nevyhrá.

Potom sa na kurte číslo 3 konečne odštartoval spoločenky-ladený mixovaný 4-hrový turnaj, v ktorom si všetci skôr-vypadlivejší hráči vrátili chuť na tenis a po vskutku nervy-drásajúcich súbojoch (kde napríklad Mirec s Dankou dokázali nemožné a otočili proti Pedrovi a Mišovi z 0:5 na konečných 7:5) sa napokon rozhodovalo v poslednom zápase, kde Ragi s Milkou už viedli 4:0 proti Lenke s novým Stenlim a už-už siahali po víťaznom tanieri, no vtedy Ragi nepochopitelne zmenil spôsob hry, začal behať zo strany na stranu ako zmyslov-zbavený, čím chcel zmiäsť súpera, no v skutočnosti zmiätol len Milku a Lenka so Stenlim im, tak nasadili tichého kanára a s úsmevom na tvári si šalátový tanier opäť berie domov Lenka.

V semi-finále dvojhier sme najskôr videli súboj Stenlyho s neustále sa zlepšujúcim Zvonkim a aj keď Stenly neurobil nič výnimočne zle, tak Zvonki urobil všetko ešte trochu lepšie a zaslúžene išiel do finále. V druhom dueli sa opäť zdalo, že Medo svojou ľahučkou a veselou rukou prepinká napokon aj emočne-vyváženého Čerňa, no ten si tento zápas vďaka svojim už takmer 50-ročným skúsenostiam vyslovene „pohlídal“ a poslal Meda do bojov o pomyselný bronz. V ňom si to medzi sebou rozdali nadnesený Medo s už tradične o 3.miesto hrajúcim nahým Stenlym, ktorý to napokon len tak-tak uhral v rozhodujúcom tie-breaku, keď v záverečných loptičkách asi Medovi už došla účinná látka.

Vo finále sa tak stretli dvaja tenisoví matadori Zvonki s Čerňom a chlapski sa dohodli, že ak nebude 4:4, tak vyhrá ten čo vezme piaty gem a tak aj napokon bolo, že vo veľmi peknom a vyrovnanom boji s peknými tenisovými momentalmi, sa ten piaty gem napokon zadarilo získať Zvonkimu a tak sa opäť dodržalo naše zlaté KAM pravidlo, že turnaj vyhrá vždy niekto iný – Zvonkimu gratulujeme!!!