KAM US Open 2023

Tohtoročný US Open sa niesol v znamení prekvapení. Hneď tým prvým bolo to, že sa turnaj vôbec konal, pretože podchvíľou to vypadalo, že nebude mať ani kto hrať. Napokon však príjemne prekvapil Trnky, ktorý sa po dlhšej dobe opäť vrátil na šnúru a tak popri stálici Alexovi, zodpovednom Mišovi a čím ďalej, tým viac motivovanej Milke to zrazu opäť začalo vypadať nádejne. Navyše sa napokon pridal aj obhajca titulu Mirec, so svojou federerovskou raketou a kyrgisiovskou chôdzovou došiel aj Maestro, vždy s úsmevom na tvári aj Duško a keď navyše milo prekvapil ešte aj Medo, ktorý ešte dokonca priniesol aj nováčika tour Mareka, tak bolo o účasť na turnaji definitívne postarané.

Hneď na úvod potom prekvapil Maestro, ktorý ohlásil, že pokiaľ prehrá všetky svoje zápasy, tak končí so svojou tenisovou kariérou a tak aj bolo – v úvodnom zápase proti Marekovi síce bojoval sympaticky, no nestačilo to ani na jeden gem a keď v úteche proti Mišovi (ktorému v prvom kole vrátil identickým spôsobom v odvete z pred dvoch rokov prehru Trnky) sa tiež úspech nedostavil, tak Maestro oficiálne zavesil raketu na klinec a bude sa tak aktívne ďalej venovať už len golfu😊 Na úplnom sklonku svojej síce krátkej, ale búrlivej kariéry nám však Maestro ešte stihol predviesť viacero tenisových perličiek zo svojho repertoáru a niekoľko posledných kariérnych fiftínov uhral po svojom ikonickom bekhendovom podaní, za čo mu všetci úprimne ďakujeme, že náš tenis z pohľadu zábavy posunul na úplne novú úroveň.

Prekvapením turnaja bol aj historicky prvý krát nasadený Alex, ktorý však nezvládol ohromný psychický tlak nasadeného hráča a prehral čo sa dalo – najskôr po veľkom boji s Milkou, ktorá prvý krát na tour absolútne zaslúžene svojou útočnou hrou slávila úspech, a napokon aj v úteche s Duškom, ktorý vydržal systematicky hrať svoju hru až do konca.

A snáď najväčším, aj keď nemilým, prekvapením turnaja bol samotný organizátor Ragi, ktorý v úvodnom zápase s kvalifikantom Marekom síce dobre začal, no po prvom sete sa nechal počuť, že má ambíciu vyhrať celý turnaj a presne od tohto momentu neuhral už ani jednu dobrú loptičku.

Za zmienku stojí snáď ešte Medo, ktorý síce prišiel so slovami, že on dnes šoféruje a tak nebude užívať žiadny alkohol ani iné zakázané latky, no hneď po prvom vyhratom zápase s Duškom sa jeho slová nepotvrdili a možno aj to prispelo k tomu, že Mirec ho v ďalšom zápase tenisovo prevalcoval, čo však Medovi nijako jeho náladičku už nemohlo pokaziť.

V semifinálových zápasoch najskôr Mirec nedal žiadnu šancu Milke a potom Trnky Marekovi síce šancu aj dal, no v rozhodujúcich momentoch Trnky dokázal víťazne zakončiť a tak sa do finále dostali zaslúžene dvaja najlepší hráči tohtoročného turnaja a diváci si prišli na svoje. Trnky si spočiatku dokázal vytvoriť tlak a zakončovať Mirca na sieti no potom Mirec začal robiť presne to isté a hra bola krásne vyrovnaná. V prvom sete napokon rozhodla predsa len väčšia vyhratosť Mirca a v sete druhom už Trnkymu pomaly ale iste dochádzali nie len fyzické sily ale aj nervy a tak to Mirec už s prehľadom doklepal a ako prvý hráč v histórii KAM US Open dokázal obhájiť titul.

Takže suma-sumárum, prekvapení bolo síce dosť no napokon sa žiadne veľké nekonalo a už sa neostáva nič iné, len tešiť na Austragian Open 2024, kde sa prvý raz v histórii pokúsi obhájiť titul Ragi😊