KAM Wimbledon 2023

Tohtoročný Wimbledon mal opäť špecifickú príchuť. V prvom rade nám bolo všetkým veľkou cťou, že nás svojou aktívnou prítomnosťou na turnaji obdaril aj tento rok sám veľký René, dvoj-násobný a zatiaľ jediný obhajca titulu tohto prestížneho turnaja, ktorý mimochodom nesie aj jeho meno samotné. Ako sám René povedal, „prišiel som to ešte raz skúsiť“ a okrem neho to prišiel skúsiť aj Alex, ako inventár všetkých KAM turnajov, starý dobrý Čerňo, ešte starší a rovnako dobrý Zvonki, ďalej Mišo, ktorý si kvôli Wimbledonskej etikete aj biele auto kúpil, nováčik na kopčianskej tráve Peťo Wawrinka, spolu s úplným nováčikom KAM turnajov Matúšom, sympatické a neustále sa zlepšujúce dievčatá Milka a Danka, banskobystrický preborník Štigy, maratónec Mirec a v neposlednom rade aj samotný organizátor Ragi.

Turnaj sa už tradične začal čisto náhodným žrebovaním z pohára, ktoré opäť zas a znova pridelilo smoliarovi Mišovi, po peknom a úspešnom osemfinálvom boji s Milkou, v štvrťfinále do cesty šťastkára Ragiho, ktorý sa už tradičnou výhrou v tomto dueli prebojoval rovno do semifinále. Turnajový panic Štigy sa síce celkom suverénne v osemfinále prebojoval cez vonkoncom nie zle hrajúceho Matúša do štvrťfinále, no tam narazil na solídneho Zvonkiho, ktorý napriek tomu, že v prvom sete prehrával už 0:3, tak doslova povstal z popola a do semifinále Štigyho už nepustil. V ďaľšom osemfinálovom dueli sme videli urputný boj Danky s tenisovým goliášom Peťom Wawrinkom, ktorý svojím precíznym backhandom Danku udolal a následne vyfasoval v štvrťfinále Mirca a turnaj s prívlastkom „turnaj revanšov“ sa tak mohol začať (poznámka autora: Peťo vs Mirec bol revanš z tohtoročného finále Roland Raggos). Paralelne sa totiž cez osemfinálový súboj, so síce umne no s katastrofálnou koncovkou hrajúcim Alexom, vo štvrťfinále objavil aj Čerňo, a toho tam už čakal majstro René (poznámka autora: revanš minuloročného finále Wimbledonu). Mirec síce dobre a vytrvalo búchal zo strany na stranu, no Peťo vytiahol bravúrne kúsky z úplne inej dimenzie a mnohokrát v páde štýlom á-la Boris Becker uhral aj nemožné a to Mirca tento krát definitívne zlomilo. Na druhom kurte sa medzičasom paralelne rozohral súboj gigantov a René nám opäť predviedol, ako sa správne triafajú winkle a ako vypadá rýchla, presná a účinná kombinácia na tráve. No tento-krát to na veľmi dobre podávajúceho a z chuti hrajúceho Čerňa napokon nestačilo a aj keď trávový kráľ odvrátil v tie-breaku v druhom sete niekoľko mečballov tým najelegantnejším spôsobom (vinerom po čiare či dlhým krosom do winkla), tak v tom rozhodujúcom tie-breaku mu už chýbali sily a záverečným esom Čerňo zaklincoval Reného 3-ročnú šnúru neporaziteľnosti na tráve – ĎAKUJEME RENÉ!!!

V semifinálových zápasoch sa potom už nestalo nič prevratné. V tom prvom sa z Čerňových podaní najsôr poondial Peťo a keďže nevedel efektívne vrátiť loptu tak, aby mal s ňou Čerňo problém, tak ju vrátil efektívne Čerňo a problém mal Peťo a to ten, že tento rok kopčiansku trávu neochutná. No a v tom druhom sa zase poondial Ragi, ktorý sa v prvom sete nechal upinkať Zvonkiho typickou pinkacou hrou a v tom druhom, po zlepšenej agresívnej hre s útokmi na sieti, si síce vybojoval aj vytúžený setball, no ten na sieti veľmi nerozumne zahral Zvonkimu do jeho prevráteného forehandu, ten ho prehodil a Ragi sa psychicky rozpadol.

A tak prišilo finále tenisových matadorov, Čerňo verzus Zvonki (poznámka autora: revanš minuloročného Roland Raggos finále), Nebojsa verzus Nedajsa, no obrázok hry sa postupne vykryštalizoval na to, že Čerňo si síce vybojoval troma-štyrmi dobrými údermi pozíciu, no na skrátenú loptu už nemal energiu vybehnúť a zakončiť, a tak ho Zvonki umne prehodil a keďže citujem Čerňa „vysoké lopty ja nehrám“, tak wimbledonskú trofej nad hlavu zaslúžene zdvihla vždy usmievavá Zvonkajzňa!

V alternatívnom útechovom turnaji, po neustále sa zlepšujúcom výkone, na úroveň treniek zdvihol napokon symbolický ananás Mirec a tak na záver neostáva už nič iné ako konštatovať, že tento rok sa to opäť raz parádne podarilo, že kvalita KAM tenisu objektívne z roka na rok stúpa a že sa už nevieme dočkať o rok v tom istom čase na tom istom mieste, aby to všetci znova skúsili😉