EXSAPT KAMTP Finals 2022

Po roku sa opäť zišli tí najlepší z najlepších a tak sa záverečný turnaj na oslavu úspešnej tenisovej sezóny 2022 mohol začať. Do elitnej osmičky sa tento rok, vďaka indispozícii Čerňa, Reného a Stenlyho, kvalifikovali aj Lenka, Alex a dokonca aj samotný Medo, a tak sa popri nasadenej jednotke a zároveň obhajcovi kryštálového pohára Mircovi, dvojke Zvonkim, trojke Pedrovi, Ragim a Misovi, na turnaji opät neobjavil žiadny slabý hráč a tak bolo od začiatku všetko otvorené.

Ragi tento rok vybavil halu TK Slovan priamo s tenisovou legendou pani Radkou Zrubákovou, ktorá bola síce veľmi milá, no zabudla spomenúť, že v hale sa nekúri (a tak teploty na kurte nedosahujú snáď ani 6 stupňov) a tiež, že o 17:00 prichádza najväčší pán a sponzor Slovana si zahrať ako vždy svoj nedeľný tenis a vyhodiť nás z kurtu…ale o tom neskôr.

V skupinových bojoch za zmienku stoja vysoké herné výkony Mirca a Zvonkiho, ktorí s prehľadom vyhrali všetky tri svoje zápasy a išli do play-off s rukami nad hlavou. Tiež treba spomenúť zaslúžené víťazstvo dobre hrajúceho Alexa nad nie až tak zle hrajúcim Ragim (ktorého sa mimochodom Alexovi podarilo poraziť po dlhých dvoch rokoch negatívnej bilancie) a skoro aj nad učebnicovo hrajúcou Lenkou, nebyť však jej zázračného zvratu za stavu 0:3 a 0:30, kedy najskôr odvrátila match-ball a napokon otočila aj celý zápas.

A tak sa išlo do play-off, kde sme hneď na dvoch kurtoch paralelne videli obrovské 3-setové drámy. V tej prvej sa pohybovo nadanej Lenke podarilo vysporiadať so systematickým tlakom Pedra a v záverečnom tie-breaku ho v rozhodujúcich loptičkách napokon aj zlomiť. Napriek tomu z tohto zápasu odchádzali obidvaja hráči s úsmevom na tvári a diváci im tlieskali.

Veľmi podobný scenár sa odohral aj medzi favorizovaným Mircom a dovtedy herne nevýrazným Ragim, ktorý však vypočul rady svojho protivníka, začal sa tlačiť na sieť a to Mircovi nedovolilo hrať svoju hru a aj keď v druhom sete sa Mircovi podarilo skóre vyrovnať, v nervóznom závere mal predsa len viac šťastia na rakete Ragi a tak dokázal zdolať Mirca snáď po prvý krát vo svojej kariére.

Následne sympaticky bojujúci Mišo nemal nárok na „stenu“ Zvonkiho a keďže Mišo vždy svoj 12-ty až 18-ty úder napokon predsa len pokazil, tak všetky gemy zobral s veľkým prehľadom Zvonki a Mišovi neostávalo nič, len si vulgárne zanadávať.

To sa už na vedľajšom kurte postavili proti sebe borovičkou a veselými cigaretami posilnený Medo a doslova s úsmevom na tvári, ako aj nečakanými, no až podozrivo veľmi presnými, plochými údermi vyslovene rozstrielal technicky pekne hrajúceho Alexa.

V semi-finále sa už išlo naplno, no Lenka napokon ani s využitím všekých svojich tajných zbraní (vrátane aktívneho koučingu Zvonkiho) nestačila na útočne hrajúceho a slušne servujúceho Ragiho, ktorý snáď aj sám seba prekvapil svojim celoplošným herným štýlom a tak sa diváci mali na čo pozerať do poslednej loptičky. Rovnaká dráma sa odohrala aj medzi čím ďalej, tým veselším Medom a čím ďalej, tým unavenejším Zvonkim, no ten opäť potvrdil svoju buldočiu povahu a postup do finále si vydrel svojim tenisovým kumštom, založeným na konzistencii a sústredení.

Finále sa napokon odhrávalo už len pred zrakom jedného jediného diváka Meda (a aj toho pod vplyvom alkoholu a bohvie čoho ešte), no napriek tomu sa Zvonki s Ragim parádne tenisovo zabavili a bojovali o každú loptičku. V prvom sete Ragi dokázal odvrátit neuveriteľných 5 setballov, čo Zvonkiho psychicky a aj fyzicky nalomilo a keď sa v druhom sete Ragi už-už nadychoval na veľkolepý obrat a finálne doklepnutie Zvonkiho na sieti, tak za stavu Zvonki-Ragi 4:3(3) a 2:2 (0:30) vstúpil na kurt veľký pán a zápas bohužiaľ „odpískal“…ale to už vieme. No a keďže do toho momentu objektívne viac loptičiek uhral Zvonki (poznámka autora: presne o 2 loptičky viac), tak si zaslúžene odniesol domov kryštál, a Ragimu opäť ostala len fľaša Mircovej domácej 😊

Na záver treba ale povedať, že z tohto turnaja odišli snáď po prvý krát spokojní všetci:

Mišo, lebo si zahral pekné dlhé výmeny so štyrmi aktuálne najlepšími hráčmi rebríčka,

Pedro, lebo predviedol, ako vždy, výborný tenis a pritom stále stihol nedeľný obed doma s rodinou,

Alex, lebo podal snáď svoj najlepší výkon v histórii KAMTP vôbec,

Mirec, lebo ho vyradil Ragi, ktorému sám poradil, ako má hrať,

Lenka, lebo jej všetci fandili (dokonca aj Ragi) a stále pritom stihla finále žien vo vedľajšom NTC,

Medo, lebo napokon dostal fľaštičku domácej Marhulovice od Ragiho a tým sa mu splnil sen,

Zvonki, lebo vyhral všetko, čo sa dalo a má tak doma vo vitrínke opäť nový kryštálový pohár,

A v neposlednom rade aj Ragi, lebo konečne dokázal hrať minimálne vyrovnanú hru s tými najlepšími.