KAM Športovec Roka – TRIATLON 2020

Rekapitulácia

Počúvadlianske jazero v sobotné ráno v strede augusta opäť patrilo Triatlonu v rámci série KAM Športovec Roka.
Piaty ročník tohto veselého podujatia sa niesol v očakávaní skvelých výkonov a zatiaľ najvyššej účasti. Na registrácii sa objavili staré známe tváre predchádzajúcich rokov, no taktiež viacero nových triatlonistov a ešte viac podporovateľov a divákov.

Po (žiaľ už obvyklom) zdržaní sa do vody postavilo 36 plavcov, z ktorých šiesti reprezentovali štafetové trojice:

Bójky podľa meraní vymedzili zhruba 900 m trasu, ktorú absolútne ovládol Jano z početnej skupiny nových účastníkov z okolia Krupiny. Časom 13:52 za sebou nechal v KAM-e osvedčených špičkových plavcov Maťa M, i Adama F.. Takto skvelý začiatok však neskôr zhatil o to nepríjemnejší defekt, a tak nám už neostáva nič iné ako veriť, že nám to Jano príde v plnej paráde ukázať budúci rok. Medailisti minulých triatlonov zaplávali plus-mínus “svoje” časy a vyrážali doháňať rýchlejších plavcov.

Na trati cyklistickej časti sa už “lámal chlieb”. 5 najlepších časov patrilo najlepšej pätici celkového poradia. Svoju silu ukázal minuloročný víťaz Ľubo, ktorého skrátka neukrútil nik a Ľubo utvoril nový traťový rekord v čase 1 hodina a 11 minút. Vďaka tomu štartoval do behu z prvej pozície a vyzeralo to tak, že bude prvým držiteľom 2 trofejí preteku. Mocné nohy z korčulí nesklamali na jeho prvom triatlone Lukáša, ktorý zajazdil druhý najlepší čas a rovnako ako Ľubo tak výrazne stiahol hendikep z vody. Skvelý čas zajazdil i minulý rok bronzový Paľo, ale aj ďalší z (pre toto podujatie) nováčikov Marián a Paľo L..

Beh so svojimi 3 kopčekmi a jednou dvojobčerstvovačkou dal všetkým možnosť ukázať, koľko sily si ešte našetrili, resp. koľko im ešte vôbec ostalo na prežitie. A taktiež tým medailychtivým dokončiť, čo mali zaumienené. Z cyklistiky posledný spomínaný Paľo L. vyrazil do svojej najsilnejšej disciplíny. Postupne obehol aj svojho kamaráta Ľuba a s časom pod 53 minút preťal cieľovú čiaru ako nový víťaz Triatlonu KAM ŠR. Ľubo zároveň stanovil nový traťový rekord v behu v rámci plnej trate triatlonu KAM ŠR v čase 52 minút a 55 sekúnd.. Jeho skvelý beh prekonal len Roman H., a to až o 4 a pol minúty, i keď bežal ako súčasť štafety, čiže nemal v nohách 39 nabicyklovaných km. Je to však krásny dôkaz toho, že do štafiet sa určite nešlo oddychovať.

Druhý tak skončil Ľubo F. a na treťom mieste sa umiestnil Lukáš P.:

Jedinou ženskou účastníčkou na plnej trati bola tento rok Selma a za absolvovanie tejto ťažkej trate vo výbornom čase dávame pomyselný klobúk dole!!!
Ostatné dievčatá sa zúčastnili jednotlivých disciplín v rámci preteku štafiet a jednoznačne ukázali potenciál absolvovať plnú trať v niektorý z nasledovných ročníkov 😉

Víťazom srdečne gratulujeme, no rovnako tak aj všetkým, ktorí pretek úspešne dokončili. Veľká vďaka patrí všetkým zapisovačom, občerstvovačom, depo-upratovačom, bicykle-strážcom, … Bez vás by sme to nedali!

Piaty ročník je za nami, piaty víťaz je známy a už teraz sa tešíme na ten ďalší v roku 2021, ktorý si predbežne môžete do kalendára poznačiť na sobotu 14.augusta.

Výsledky

Štafety

Videá

Na svoje si prišli aj deti…