KAM Golf tour

Zorganizované turnaje

Masters, Hrubá Borša, September 2024

Sumár

Masters, najprestížnejší turnaj KAM Golf Tour sa uskutočnil na 18-jamkovom majstrovskom ihrisku v Hrubej Borši za účasti 4-roch najlepších hráčov ročníka. Na Masters sa prebojovali: z prvého miesta Ivan, z druhého Mišo, z tretieho Ragi a prekvapenie ročníka Beny. Beny dokonale využil neúčasť Filipa a Domina na posledných dvoch turnajoch v Ivanke a na Táloch a “uchmatol” si miesto v top štvorke, zaručujúcej účasť na piatom a poslednom turnaji sezóny. Ragi (s Mišom v aute) prišiel tradične na poslednú chvíľu, s Benym sme si zatiaľ stihli dať výborné pivko vo vychladenom pohári a rozohriali sa na patovisku, chipovisku a odpalisku. Na odpalisku som stretol svojho trénera zo zelenej karty Peťa, ktorý už zarezával s ďalšou 6-člennou skupinkou na zelenú kartu. Ragi s Mišom stihli pár odpalov a išlo sa na jamky. Hneď prvá jamka ukázala s čím budeme mať dočinenia. Ako-tak ju zvládol len Ragi, ostatných nás poriadne vytrápila (+6, +7, +8). Ihrisko bolo ťažké, až do 6-tej jamky boli naše naklepšie výkony double-bogey. Na tak náročnom ihrisku sme doteraz ešte zďaleka nikdy nehrali. Dlhé, plné hlbokých bunkrov a rozsiahlych jazierok. Šiestu jamku Ragi pokazil, zahral až +7 a ocitol sa v nepríjemnej pozícii keďže na mňa strácal už 6 rán a na Miša 3. Na 7-mičke však zahral par s úžasným dojazdom druhej rany na centimetre k jamke a situácia sa začala otáčať v jeho prospech. Za zmienku taktiež stojí Benyho zahrané bogey. Na osmičke už v hre o víťazstvo zostali len dvaja hráči, keďže Beny platil nováčikovskú daň a Mišo zahral jasne najhoršiu jamku v kariére. Po deviatej jamke sme si dali v club house pivko a dohodli sa že odohráme turnaj iba na 14 jamiek keďže ďalšie by sme už našim tempom nestíhali :). Pauzu suverénne najlepšie zužitkoval Ragi a na posledných 5-tich ťažkých jamkách zahral výborné skóre +11, vrátane druhého paru dňa, čím ovládol prvý turnaj v histórii KAM Golf tour ktorý sa hral na viac než 9 jamiek a odnáša si víťazstvo z už teraz legendárneho turnaja Masters, ktorý budeme hrávať každú sezónu. Na celkové prvenstvo v KAM Golf tour 2024 to však nestačilo, keďže ja som našťastie skončil druhý a nakoniec som to o slabých 120 bodov vyhral. Pomerne prekvapivo sa teda celkovým víťazom KAM Golf tour stala moja maličkosť, berúc do úvahy že ešte minulý rok keď mi Domino dával do ruky prvý krát v živote golfovú palicu tak som ju chcel chytiť ako hokejku 🙂 Bola to krásna sezóna s neopakovateľnými golfovými zážitkami. Čo prinesie tá nasledujúca? Nechajme sa prekvapiť, ale už teraz môžeme smelo povedať, že to bude dokonale strávený čas pri golfe. Prajem vám peknú hru na KAM Golf tour!

Ivan

Scorekarta