KAM Športovec Roka – TRIATLON 2021

Rekapitulácia

Počúvadlianske jazero v sobotné augustové ráno opäť patrilo Triatlonu v rámci série KAM Športovec Roka a už 6. ročník tohto prestížneho podujatia priniesol ako vždy skvelé športové výkony.

Počasie nám tento rok prialo a 8:37 sa vrhli účastníci do hlbín Počúvadla, kde plaveckú časť jednoznačne ovládli Jano s Matúšom ktorí vyliezli z vody za krásnych 13 minút, avšak v nenápadnom závese sa už po plávaní držal vlaňajší víťaz Paľo.

Bicyklovú časť si aj tento rok všetci užili do posledného kopčeka, škoda len Matúšovho výletu do Levíc a Mackinej neposlušnej reťaze/prehadzovačky 🙁

V bežeckej časti opäť raz zachraňoval životy na poslednej občerstvovačke na vrchu kopca Maťo a v tejto časti už Paľo nenechal nič na náhodu a v prvom dlho stúpaní šiel do vedenia, ktoré zvyšoval až do cieľa. Jano udržal druhé miesto pred tretím Palim a zemiakovým Mišom, ktorí podali výborné výkony najmä v bežeckej časti.

Medzi ženami sa na všetky 3 disciplíny vrhli Tereza, Selma a Macka, z tohto boja však Macka vypadla najmä vďaka technickým problémom s jej KTM a tak v záverečnej bežeckej časti Tereza nakoniec predbehla Selmu, všetkým 3 babám však právom patrí obrovský rešpekt za odhodlanie vydať sa na túto náročnú trať.

Súťaž štafiet tento rok ovládlo sesterské duo Miška s Lenkou, ktorým závod parádne rozplával Maťko.

Veľké vďaka za pomoc po organizačnej stránke patrí Lenke, Evke, Miškovi, Maťovi a Peťovi, z KAMákov tento ročník výrazne potiahol Ivan Maestro a pridal sa aj Jožko, ktorý si nenašiel cyklistu ani bežca do štafety a tak bol odvelený na práce do depa 🙂

Ďakujeme všetkým za ďalší vydarený ročník a tešíme sa na 7.ročník v roku 2022!

Kalendár KAM Športovec Roka 2021 pokračuje v septembri disciplínou ORIENTAČNÝ BEH. Termín zverejníme už čoskoro.

Výsledky

ŠTAFETY:

Výsledky Triatlon 2020 – Link

Výsledky všetkých predchádzajúcich ročníkov triatlonu, články, videá – Link

Fotogaléria

Video