28.2. – 3.3.2013

Doposiaľ najpopulárnejší ročník Štefáničky.Po dobrých ohlasoch z predchádzajúcich troch ročníkov sa tentokrát chystá väčšie množstvo ľudí. Seko v dostatočnom predstihu zajednáva ubytovanie pre viac osôb. Očakávania sa naplnili a počet členov, priateľov a sympatizantov KAMu, ktorí sa tento rok stretávajú na Štefáničke je dovedna 14 (z toho jeden až z Islandu).Prvá skupina (Macka a Čučo) dokonca prichádza už vo štvrtok večer. Hlavná skupina (Evka, Zuzka, Ragi, Seko, Peťo, Lukáš, Mitch a Adamec) klasicky v piatok večer s čelovkami na hlavách, ďalší dvaja v noci (Miško Krivuško a jeho kolega z Islandu) a poslední (Tomáš a Jozef) až v sobotu ráno.

Déja-vu z pred roka sa opakuje. Barney tu je opäť.
Jedni tvrdia, že tu takto žije od predošlého roku, iní majú podozrenie, či sa náhodou nestal chatárom 🙂 Čučo s Mišom si v hustom snežení ešte v noci vyšlapú Ďumbier, ostatní sa v spoločenskej miestnosti „šetria“ na sobotu.

V sobotu sa budíme do príjemného počasia. Občasný vietor a mraky na vrchole Ďumbiera sa naobed rozplynú. Každý si šlape, na čo sa cíti – Králička, Krúpová hoľa, hrebeňom na Chopok a naspäť, Štiavnica, západ slnka na Ďumbieri. Na južných svahoch sa dá nájsť kvalitný prašan, na ktorom sa lyžuje viac ako dobre.

V nedelu doobeda štandardne schádzame na lyžiach a bordoch až k autám na parkovisku pri Trangoške. Tradičná je aj zastávka v Závadke a pozvanie na vynikajúci nedelný obed u Sekerkovcov. Menšia exkurzia horehronskou dedinou je v cene zájazdu :-)Tento ročník Štefáničky bol opäť niečím iný, opäť však výnimočný, veselý a zábavný

Tešíme sa na 5. ročník!!!